שאלות נפוצות


איך מבצעים רכישה באתר?

כדי לרכוש אצלנו פריטים, עלייך קודם כל להירשם לאתר (אגב ההרשמה מאפשרת לך ליהנות מהטבות ומבצעים ייחודים שאנחנו מחלקות רק ללקוחות שלנו ויישלחו אלייך בדואר/מייל). תהליך ההרשמה פשוט ונוח. לאחר שבחרת את הפריט שאהבת במידה הרצויה תמשיכי לקופה, ומשם תלחצי על הרשמה, תשלימי את הפרטים שלך, כגון שם כתובת מייל וסיסמא רצויה והנה את בפנים! מיד ייווצר עבורך דף אישי שבו תוכלי לעדכן את הפרטים שלך, לשנות סיסמא ולעקוב אחר מצב ההזמנות שלך. בכל שאלה הנוגעת לאתר, להתחברות או הרשמה או כל פרט טכני אחר את מוזמנת לשלוח לנו במייל:

support@nastibella.com

 

מה קורה אם שכחתי את הסיסמא שלי?

ישנה אפשרות לשחזר את הסיסמא. עלייך ללחוץ על התחברות, בפינה השמאלית העליונה, לבחור ב"שכחתי סיסמא", להכניס את כתובת המייל איתו נרשמת לאתר והסיסמא תישלח אלייך למייל.

 

 

האם אני יכולה לבצע הזמנה טלפונית? ולא דרך אתר האינטרנט?

כן, בוודאי. תכתבי לנו ב"צור קשר" את הפריט שבו את מעוניינת במידה הרצויה, תשאירי לנו טלפון וזמן מועדף שנדע מתי נוכל להתקשר. ואנחנו כבר נתקשר אלייך.

 

מה קורה אם המידה לא טובה או שאני לא מרוצה מהמוצר?

ניתן להחזיר עבור החזר כספי או להחליף במידה אחרת או בפריט אחר, לפרטים נוספים את מוזמנת לקרוא את מדיניות ההחלפה וההחזרה שלנו. בכלליות, ניתן להחזיר/להחליף כל פריט תוך 14 יום מבלי שנעשה בו כל שימוש כשהאזיקון מחובר אליו. (פריט במבצע ניתן להחלפה/החזרה תוך 7 ימים). פריטי הלבשה תחתונה, גרביונים ובגדי ים לא ניתנים להחלפה/החזרה בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

 

איך אני יודעת מה המידה שלי?
בכדי שתוכלי לרכוש את המידה המתאימה לך ביותר הנך מוזמנת להיעזר בטבלת המידות שלנו,
הטבלה מאוד פשוטה ויכולה לעזור לך באופן מושלם.
כמובן שאם את מתלבטת תמיד תוכלי להיעזר בנו דרך שירות הלקוחות.

 

 

האם אתר Nastibella  הינו אתר מאובטח?

לצורך שמירה על אבטחת המידע האישי של הלקוחות שלנו, נסטיבלה לא שומרת אצלה את פרטי כרטיס האשראי. על כך אחרית חברת טרנזילה, חברת סליקת כרטיסי אשראי והאבטחה המובילה בישראל (החברה עומדת בתקנים קפדניים של סטנדרטים ונהלי אבטחת מידע לפי דרישת חברות האשראי תקן 1 PCI level) תוכלי לשלם באמצעות כרטיסי אשראי מסוג, ויזה, מאסטרקארד, ישראכרט ואמריקן אקספרס- או כמובן באמצעות השירות של PayPal.

 

 

האם אפשר לשלם בתשלומים?

כן, ניתן לשלם עד שלושה תשלומים בכל קנייה. האופציה תופיע כשתתבקשו להכניס את פרטי כרטיס האשראי.

 

לפרטים או לשאלות אחרות ניתן לפנות אלינו ב"צור קשר" או במייל support@nastibella.com